Kalendarz

Na Klimczok - marsz!

Rekreacja, turystyka, integracja i zdrowie=NORDIC WALKING!
Zapraszamy do udziału w naszym wyjątkowym wydarzeniu!

Turystyczny rajd nordic walking na Klimczok-szczyt górski w północno-wschodniej części Pasma Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Przebiega przezeń granica administracyjna Bielska-Białej i stąd szczyt Klimczoka jest najwyższym punktem tego miasta. Przez szczyt biegnie też historyczna granica pomiędzy Śląskiem i Małopolską.

REGULAMIN 

Termin: 14.09.2019 r. g. 9.00-15.00

Miejsce: Meszna, MOK "Nad Borami", ul. Handlowa 16

Trasa: jest mało uczęszczana, kameralna, ale też wymagająca, przebiega od miejscowości Meszna (k. Bielska - Białej), w stronę Łaciakówki (agroturystyka), uwaga: jest sporo ostrych podejść. Trasa ma długość ok. 7 km w jedną stronę, a przemierzenie jej zajmie nam ok. 2-3 godz. w jedną stronę (zależnie od panujących warunków na szlakach turystycznych). Tempo konwersacyjne (spokojne, z zaplanowanymi przerwami).
***Przebieg trasy:
- Z Ośrodka Kultury w Mesznej (parking) żółtym i czarnym szlakiem w stronę Łaciakówki, gdzie można podziwiać piękną panoramę na Babią Górę i Dolinę Wilkowicką
- Dalej zółtym szlakiem, ostro pod górę, leśną ścieżką – latem wśród łąk, krzaków, malin i borowin, jagód, ziół., zimą – wysoka pokrywa śniegu!
- Goprówka pod Klimczokiem
- Szczyt Klimczok (1117 m n.p.m.)
- Zejście ze szczytu tą samą drogą, przez Goprówkę, żółtym szlakiem do Łaciakówki i miejscowości Meszna.
- Meszniański Ośrodek Kultury „Nad Borami“ ul. Handlowa 16
Dystans: ok. 14 km
Poziom trudności: trudna

Udział/zapisy: osoby powyżej 18 roku życia; osoby, które nie ukończyły 18 roku życia-tylko pod opieką opiekunów prawnych.
Udział jest płatny: 40 zł/osoba; limit: tylko 50 miejsc.

Pakiet startowy: posiłek na mecie, identyfikator uczestnictwa z podanym (przebytym) "kilometrarzem", wspólny marsz pod okiem wykwalifikowanych instruktorów / trenerów PSNW, losowanie symbolicznych nagród na mecie.
Zapisy tylko elektroniczne do dnia 10.09.2019 poprzez formularz elektroniczny. Nie ma możliwości zapisów na miejscu.
Organizator przewidział lekcję nordic walking przed startem i wspólną rozgrzewkę. Uczestnicy zobowiązani są przybyć na miejsce startu 30 minut przed startem (8.30) w celu odbycia obowiązkowej odprawy technicznej.

Uwaga! Zapisując się i opłacając udział w naszym wydarzeniu-jednocześnie akceptujesz ten regulamin i wyrażasz zgodę na fotografowanie i filmowanie Cię / Twoich podopiecznych przez organizatora.

Cel: wspólne zdobycie szczytu Klimczok (Beskid Śląski) z kijami do nordic walking - a także promocja i rozwój 4 filarów nordic walking PSNW: integracja, zdrowie, turystyka aktywna, rekreacja. Uczestnicy powinni poruszać się razem z instruktorami/trenerami PSNW prowadzącymi marsz - trasa przebiega szlakami turystycznymi pieszymi.

Uczestnik powinien posiadać/wyposażenie rekomendowane:
- prowiant na trasę (wodę, drobne przekąski, kanapki, owoce)
-nakrycie głowy
- sportowy strój adekwatny do warunków atmosferycznych
- kije do nordic walking
- sprawny i naładowany telefon komórkowy

Masz pytania? Napisz do nas! mail: (prezespsnw@gmail.com).
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking przy współpracy instruktorów Barbary Balcerzak i Katarzyny Gnioździorz.

Wydarzenie w ramach projektu pn. "Nordic Walking - turystycznie!" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

fot. https://www.facebook.com/groups/1561092384141696/photos/

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian do regulaminu i programu wydarzenia. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.
  

powrót...

WYDARZENIA PARTNERSKIE

WSPÓŁPRACA