Kalendarz

Wrzosowisko z Nordic Walking

Rodzinny, integracyjny, turystyczny, rekreacyjny i zdrowotny rajd nordic walking w Borówkach (okolica Gminy Gromadka, woj. dolnośląskie, bliska okolica zjazdu z autostrady A4-zjazd LSSE Krzywa / trasa A4 na wysokości Chojnów-Bolesławiec).

"Torfowiska Borówki" i tutejsza "Ścieżka Przyrodnicza" zadowoli najbardziej wytrawnego miłośnika natury i aktywności ruchowej!

Celem głównym rajdu jest integracja rodzin, ale także szeroki aspekt krajoznawczy - poznanie pięknych, leśnych terenów, z występującymi tutaj rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt (m.in. rosiczka, przygiełka, żurawina, wełnianka, bóbr) oraz promocja rekreacji ruchowej-nordic walking. Najmłodszych zapewne zaciekawią tutejsze żeremie - miejsca życia bobrów, ale także efekty ich "pracy" - czyli powalone i powygryzane w specyficzny sposób drzewa.

Trasa ma długość ok. 4-5 km ("Ścieżka Przyrodnicza"). Marsz poprowadzi Paulina Ruta, która opowie (szczególnie zaciekawi pewnie dzieci...) o atrakcjach tutejszych torfowisk, wrzosowisk i lasów...

Na trasie znajdują się m.in.: otwarte torfowiska bezleśne (z platformą-mostkiem drewnianym), dawne torfowiska otwarte-bór bagienny, wyrobiska potorfowe ("Sześć stawów" z wieżą widokową), sosnowy bór bagienny, bory bagienne z przewagą świerka, brzeziny bagienne, olszyny bagienne oraz żeremie...

Program ogólny:
Borówki, boisko - teren rekreacyjny z wiatami drewnianymi
g. 9.45 - rejestracja wszystkich uczestników
g. 10.00 - odprawa techniczna dla wszystkich uczestników, opis trasy i atrakcji
g. 10.15 - wspólna rozgrzewka i lekcja nordic walking
g. 10.30 - wspólny start i marsz z trenerem nordic walking z PSNW (przewidziane są 3 przerwy w marszu: 1. przed wejściem na torfowiska, 2. drewniany mostek przy torfowiskach otwartych, 3. "Sześć stawów" z wieżą widokową)
g. 13.00 - meta (w tym samym miejscu co start)
g. 13.30 - zakończenie wydarzenia (polecamy udział w innych wydarzeniach w ramach "Święta Wrzosu" w Borówkach - m.in. własnej produkcji produkty spożywcze, lokalne rzemiosło, ciekawe atrakcje dla dzieci... i wiele innych!)

Wydarzenie w ramach corocznego "Święta Wrzosu" w Gromadce, którego organizatorem jest GOKiB w Gromadce oraz ogólnopolskiego projektu pn. "Nordic Walking-turystycznie!" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking (www.psnw.pl).
 
Uczestnictwo/zapisy: link:

 https://dostartu.pl/wrzosowisko-z-nordic-walking-v3374.pl.html?fbclid=IwAR2yQZukmWv4Grg1M5ZgFcEv0Fw8SmhqyAjcEBe6ZJXpzevfYQNB-hqrQBE  
 
Udział jest możliwy tylko po dokonaniu zapisu elektronicznego i wniesieniu  opłaty wpisowej=30 zł/1 osoba. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia startują tylko i wyłącznie pod opieką rodziców/prawnych opiekunów i wnoszą normalną opłatę wpisową=30 zł.

Limit miejsc: 60

W ramach pakietu startowego / opłaty wpisowej każdy uczestnik otrzyma:
- pamiątkowy identyfikator uczestnictwa na smyczy z logo
- posiłek na mecie
- opiekę instruktora / trenera PSNW na trasie (odpowiedzialnego za przebieg trasy)
- certyfikat potwierdzający udział w rajdzie
- wypożyczalnia profesjonalnych kijów do nordic walking (tylko po wstępnej, mailowej rezerwacji-mail poniżej)
- udział w lekcji nordic walking, którą przeprowadzi instruktor / trener z PSNW
- udział we wspólnej rozgrzewce przy muzyce, którą poprowadzi trener PSNW - Paulina Ruta

Uczestnicy powinni zabrać ze sobą m.in.:
- prowiant, wodę (na trasę)
- wygodne obuwie, odpowiednią do pogody, sportową odzież
- nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne!
- sprawny i naładowany telefon kom.

Opłaty wpisowe: (tylko przelew) 

30 zł/1 osoba

Wpłaty/dane:
Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking
ul. Boh. Monte Cassino 13
59 - 500 Złotoryja
woj. dolnośląskie
NUMER KONTA BANKOWEGO:
90 1090 2095 0000 0001 1318 1313 

Ważne! W tytule wpisujemy: "GROMADKA+imię i nazwisko uczestnika".

Istnieje możliwość wypożyczenia profesjonalnych kijów do NW (po uprzedniej rezerwacji do dn. 09.08.19 / pisząc maila: prezespsnw@gmail.com)

Informacje ogólne:
Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora. Wszystkich uczestników obowiązują zasady RODO, każdy uczestnik jest tego świadomy i je akceptuje. Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność (organizator nie zapewnia NNW), a wraz z decyzją o starcie-zna i akceptuje niniejszy regulamin i oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na udział w w/w wydarzeniu rekreacyjnym.

Koordynator rajdu: Paulina Ruta (trener PSNW), mail: prezespsnw@gmail.com

Zapraszamy serdecznie.

www.psnw.pl  powrót...

WYDARZENIA PARTNERSKIE

WSPÓŁPRACA