Aktualności

20 lis 2017

Za nami aktywny weekend na Dolnym Śląsku!

Sobota to rodzinny "Jesienny rajd nordic walking z Drapikami" na 10 km trasie, w Legnicy, czyli rekreacyjny marsz nordic walking ze zwiedzaniem najciekawszych zakątków miasta, z opowieściami mieszkańców na temat jego historii, odwiedzinami schroniska dla bezdomnych zwierząt. W rajdzie, wśród uczestników, znaleźli się m.in. przedstawiciele i wychowankowie z Domu Dziecka w Golance k. Legnicy, którzy przygotowali dla Uczestników marszu specjalne, własnoręcznie wykonane nagrody. Niedzielny "Jesienny AQUA rajd nordic walking" to z kolei trening wyrzymałościowy na trasie 20 km (Złotoryja-Krotoszyce-Złotoryja), z przerwą w "Pałacu Krotoszyce" na strefę SPA (basen, jaccuzi, sauna). Obydwa rajdy zostały zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom za wsparcie naszych wydarzeń. Wśród sponsorów znaleźli się m.in. "Cukiernia Zielińscy" z Legnicy, "Decathlon Legnica", "Regatta Polska" z programem Rusz się, "Pałac Krotoszyce". 
- "Pomysł na aktywny weekend na Dolnym Śląsku powstał spontanicznie. Szukaliśmy wraz z instruktorami PSNW pomysłu na zdrowy weekend, tak, by z oferty mogły skorzystać całe rodziny, ale także chcieliśmy zorganizować coś, czego jeszcze w naszym "nordicowym światku" nie było. Udało się, każdy w ten weekend znalazł coś dla siebie. Sobota to rodzinna atmosfera, marsz dla każdego, natomiast niedziela, zdecydowanie bardziej wymagająca - wytrzymałościowy trening przy trudnych warunkach atmosferycznych dla zaawansowanych Uczestników" - wspomina Paulina Ruta, trener i prezes PSNW.
- "Kochamy nasze miasto, Legnica jest magiczna, szczególnie jesienią, a dzięki wspaniałym opowieściom mieszkańców-Pasjonatów podczas rajdu, mogliśmy dowiedzieć się o jej ciekawej i nieznanej dotąd historii..." - dodaje Marek Drapikowski, instruktor i sędzia PSNW.
Dziękujemy Uczestnikom za liczne przybycie - zapraszamy już 16.12.17 r. do Złotoryi, do udziału w wielkiej Rewolucji Nordic Walking - krok drugi! (m.in. Mistrzostwa Polski w Nordic Walking PZLA, Zimowy Rajd Nordic Walking, Gala Mistrzów... - www.mpnw.pl) i już dziś zapraszamy na "jesienną powtórkę" na Dolny Śląsk za rok!"
 

powrót...

WYDARZENIA PARTNERSKIE

WSPÓŁPRACA