Aktualności

28 sie 2017

3. Jakuszycki Marsz Nordic Walking przeszedł do historii!

Podczas tegorocznej edycji Letniego Biegu Piastów zorganizowano także panele dyskusyjne na Polanie Jakuszyckiej, podczas których nie zabrakło nordic walking. Podczas pierwszego panelu dyskusyjnego, w sobotę 26.08.17, Paulina Ruta - prezes i trener PSNW, przedstawiła elementy prawidłowej techniki nordic walking wraz z pokazem i opisem prawidłowego sprzętu, a także, przy pomocy instruktorki i sędziny PSNW Agnieszki Jakimowicz, zorganizowała konkursy z nagrodami od PSNW. W w niedzielę natomiast odbył się drugi panel dyskusyjny, połączony z uroczystym wręczeniem wyróżnień od PSNW i konkursem z nagrodami od partnera Ligi Mistrzów - marki Regatta Polska, przeprowadzony przez Paulinę Ruta i Annę Lipińską z PSNW. 
- "W Jakuszyckim Marszu Nordic Walking w tym roku udział wzięło 145 osób, co jest bez wątpienia nowym rekordem frekwencji - informuje zadowolona Paulina Ruta, która wraz z innymi wykwalifikowanymi instruktorami i sędziami PSNW poprowadziła rozgrzewkę przed startem, następnie czuwając nad prawidłową techniką uczestników podczas całego marszu na 11 km trasie.
- "Bardzo ważnym aspektem tegorocznego marszu była zaplanowana na dzień 27.08.17 wielka premiera wersji papierowej naszego "Przewodnika z zakresu prawidłowej techniki nordic walking". To nasza wielka duma - to także narzędzie do pracy w obszarze nordic walking dla każdego instruktora. To fundament. Rozdaliśmy ponad 500 przewodników (przewodniki są bezpłatne). To ogromne zainteresowanie bardzo nas cieszy! Przewodnik dostępny jest także w wersji elektronicznej na oficjalnej stronie PSNW: www.psnw.pl - Przewodnik 2017 - dodaje.
- "Nordic Walking na Polanie Jakuszyckiej to przede wszystkim rekreacja w wyjątkowym regionie Polski i bardzo wysoki poziom organizacyjny. Tutaj panuje wspaniały mikroklimat. Dlatego Jakuszyce to miejsce, gdzie każdy Pasjonat Nordic Walkingu powinien zagościć! Kochamy Jakuszyce, a już w 2013 roku rozpoczęliśmy owocną współpracę ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów" - dodaje Beata Drapikowska, instruktorka i sędzia PSNW, obecna podczas wydarzenia każdego roku.
- "Podczas krótkiego podsumowania "na gorąco", zaraz po marszu, wraz z dyrektor Letniego Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz zgodziłyśmy się, że to jest ten kierunek, w którym chcemy razem iść - mam na myśli Nordic Walking jako rekreacja (bez rywalizacji na czas), zdrowie, dobra zabawa i wspaniały humor, integracja, ale przede wszystkim turystyka aktywna. Chcemy pokazać, że Polana Jakuszycka to doskonałe miejsce nie tylko w zimie, ale tutaj można aktywnie spędzać czas o każdej porze roku. To doskonale wpisuje się w aspekty uprawiania naszej ukochanej aktywności ruchowej jaką jest Nordic Walking - przecież Nordic Walking możemy uprawiać o każdej porze roku i dnia!" - dodaje Paulina Ruta z ogromną radością i entuzjazmem.
- "Choć 3. Jakuszycki Marsz Nordic Walking przeszedł już do historii, wraz z naszym sztabem instruktorskim i sędziowskim z PSNW w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów, niebawem zaczniemy pracę nad szczegółowymi analizami i podsumowaniami, tak, by za rok frekwencja ponownie nas (pozytywnie) zaskoczyła, a wydarzenie było jeszcze wspanialsze! Dziękujemy za przybycie (czasami z bardzo odległych zakątków Polski) do Jakuszyc, dziękujemy, że byliście z nami! Dziękujemy Wam za udział w naszym marszu! To był wyjątkowy czas, spędzony w gronie Pasjonatów Nordic Walking. Do zobaczenia za rok!" - dodaje Marek Drapikowski, instruktor i sędzia PSNW obecny na miejscu wydarzenia."

Fot. Paulina Ruta / PSNW.pl
Relacja: PSNW.pl

www.psnw.pl
www.bieg-piastow.pl


powrót...

WYDARZENIA PARTNERSKIE

WSPÓŁPRACA