Aktualności

18 lut 2019

„… dawno nie zrobiłem tylu zdjęć uśmiechniętych twarzy… i to na trzeźwo…” (cyt. Damian Bednarz)

Za nami druga edycja wydarzenia pn."Postaw suty w lutym-czyli bystry Hard Core". Piękne tereny Gór Bystrzyckich, wymagająca, siedmiokilometrowa trasa, pogoda "igła", śnieg... i wielkie uśmiechy startujących... Dla wielu uczestników był to ich pierwszy raz! 

Przygotowania do organizacji „SUTÓW” trwały rok, a rozpoczęły się tuż po zakończeniu pierwszej edycji (która odbyła się 3 lutego 2018-przyp.). Już wtedy rozpoczęliśmy aktywną promocję poprzez udział w międzynarodowych targach sportowych i turystycznych (m.in. Go Active Show, World Travel Show-przyp.). Równocześnie wraz z gospodarzami schroniska PTTK Jagodna ustaliliśmy termin drugiej edycji stawiania SUTÓW-16 lutego 2019. Wtedy też zamówiliśmy pogodę. Następnie powstało aktualne logo wydarzenia, ulotki, banery i ostatecznie projekt medali FINISZERA. 

Każdy uczestnik tegorocznej edycji w pakiecie startowym otrzymał okolicznościowy identyfikator na smyczy z logo, pyszną, ciepłą i zdrową zupę, herbatę z imbirem, cytryną i goździkami, 2 batony BeRaw od Ewy Chodakowskiej (idealny, zdrowy skład!), a na mecie piękny medal "FINISZERA". Ewa Chodakowska przez cały rok wspierała „promocyjnie” nasze wydarzenie, stawiając na aspekt zdrowotny-kąpie się z nami w śniegu wskakując z śnieżną zaspę!

- W pierwszej i najdłużej trwającej turze zapisów (tj. od lutego do 31.12.18) opłata startowa wynosiła 35 zł. Wyjątkowe w naszym wydarzeniu jest to, że łączymy 3 aktywności: bieg, nordic walking i narty biegowe. Dodajemy to tego w gratisie piękno kameralnych Gór Bystrzyckich, środek pięknej, polskiej zimy, zdejmujemy z siebie odzież wierzchnią i lecimy w samych strojach kąpielowych. Tego nie robi żaden inny organizator w kraju. Ciekawe i niespotykane jest u nas to, że aby otrzymać medal "FINISZERA" nie trzeba przemierzyć całej trasy. Jesteśmy świadomi tego, że dla wielu uczestników te górskie 7 km to ogromne wyzwanie, dlatego dajemy naszym uczestnikom możliwość wyboru, stawiamy na słuchanie własnego organizmu. Jednak zarówno w tym, jak i w zeszłym roku nie było osoby, która przemierzyłaby mniejszą ilość km niż 7-informuje Paulina Ruta z PSNW.

- Nasze wydarzenie to przede wszystkim rekreacja i poprawa stanu zdrowia poprzez hartowanie zimnem, a także poprawa tolerancji zimna poprzez start w samych strojach kąpielowych. Nie rywalizujemy na czas, czyli nie ma u nas wyścigów; nie prowadzimy żadnych klasyfikacji miejsc, nie nagradzamy uczestników za najlepsze czasy. U nas wszyscy są zwycięzcami i wszyscy są równi. Meta to dla każdego wielki finał walki z samym sobą-dodaje Piotr Kaczmarski z PSNW.

Na ostatecznej liście startowej w tym roku było 303 nazwiska. Najwięcej chętnych wystartowało w klasyfikacji biegowej i Nordic Walking. Najbardziej kameralną grupą byli narciarze biegowi (styl klasyczny). Trasa narciarska różniła się od trasy biegowo-nordicowej i prowadziła po wyratrakowych torach narciarskich – wprost na szczyt Jagodna, który jest najwyższym szczytem Gór Bystrzyckich, należy tym samym do Korony Gór Polskich. Trasa biegowo-nordicowa to z kolei szeroka, leśna droga, która prowadzi w stronę Rudawy.

Naszymi partnerami w tym roku byli: Gmina Bystrzyca Kłodzka, która udzieliła nam pierwszy raz wsparcia finansowego, BeRaw i Purella FOOD z samą Ewą Chodakowską na czele (zdrowe batony BeRaw dla wszystkich uczestników), firma PS Studio, która zajęła się profesjonalną relacją VIDEO (powstaje właśnie wyjątkowy spot video z wydarzenia), firma Cartpoland - Polski Producent Kart Plastikowych (okolicznościowe identyfikatory dla wszystkich uczestników). Symboliczne nagrody HandMade (opaski i czapki) ufundowała dodatkowo pracownia krawiecka SZPILKA z Legnicy. Przypomnijmy, że organizatorami i pomysłodawcami wydarzenia są: Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking i PTTK Jagodna.

-W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować wszystkim partnerom za wsparcie i zaufanie oraz całej Załodze PSNW, a także wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji naszego wydarzenia. Wasza pomoc jest bezcenna. Cieszy mnie to, że chętnych do współpracy z nami wciąż przybywa, że po prostu lubicie SUTY-dodaje Paulina Ruta.

Kolejne wydarzenie w Górach Bystrzyckich odbędzie się już 23 marca br.-zaplanowaliśmy turystyczny rajd Nordic Walking na przywitanie wiosny pn. „Wataszka-Jagodna”. Zaprosiliśmy dodatkowo do współpracy jeszcze jednego partnera – „Wataszkę - Dom Gościnny” (miejsce z wyjątkowym klimatem i ciekawą historią), położony nieopodal Jagodnej, w Wójtowicach. Rajd to kameralne, rekreacyjne i całodzienne przejście trasy ok. 20 km szlakami w Górach Bystrzyckich. A kiedy trzecia edycja SUTÓW? Zapisy ruszą już 1 kwietnia, ale gwarantujemy, że to będzie na pewno… luty!

Więcej o naszych wydarzeniach przeczytacie na naszej oficjalnej stronie internetowej www.psnw.pl (wydarzenia) oraz na profilu na Facebooku. Zapraszamy.

Jedna z pierwszych galerii foto: http://klodzko.naszemiasto.pl/artykul/w-bikini-na-mrozie-czyli-druga-edycja-postaw-suty-w-lutym-w,4998574,art,t,id,tm.html?fbclid=IwAR0eTxHpXIyCOJpiWAeup-sIvHsm-QnBMceCaQOM2_VVRlKBVSJzInBFnM0

Autor relacji: Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking www.psnw.pl / fot. PS Studio


powrót...

WYDARZENIA PARTNERSKIE

WSPÓŁPRACA