Aktualności

02 sty 2019

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking pożegnało rok w Bałtyku!

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking aktywnie zakończyło rok 2018. Tym razem postanowiliśmy zaprosić wszystkich do wspólnej, zimowej kąpieli w Bałtyku - do Międzyzdrojów. 
 
- Skąd pomysł, by stowarzyszenie, działające w obszarze nordic walking, organizowało zimowe kąpiele? Metoda hartowania zimnem - czyli potocznie morsowanie - to doskonałe uzupełnienie treningu nordic walking, który jest wszechstronny i ogólnodostępny - tak, jak morsowanie. W obydwóch przypadkach to zdrowie w najczystszej postaci. Od kilku lat angażujemy się w wydarzenia związane właśnie z morsowaniem, w tym roku odbyła się nawet pierwsza edycja naszego wydarzenia pn. "Postaw suty w lutym" w Górach Bystrzyckich (druga edycja jest przed nami 16 lutego 2019), pojawiamy się w różnych zakątkach Polski, by oprócz prawidłowej techniki nordic walking zachęcać ludzi do hartowania zimnem, dla zdrowia - informuje Paulina Ruta, pomysłodawczyni dzisiejszego wydarzenia w Międzyzdrojach.
 
Do udziału we wspólnej kąpieli zgłosiło się kilkadziesiąt uczestników z różnych zakątków Polski, m.in. klub Morświny ze Świnoujścia czy Kurka Wodna ze wspomnianych Międzyzdrojów. Pojawili się też uczestnicy z odleglejszych miejscowości, np. z Lubina na Dolnym Śląsku! Po rozgrzewce, przeprowadzonej przez trenera i fizjoterapeutę, nastąpiła wspólna kąpiel w Bałtyku... Kilka osób kąpało się zimą pierwszy raz. Po wyjściu z wody i szybkim przebraniu w suche rzeczy, wszyscy otrzymali zaproszenie na gorącą herbatę od Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, gdzie nastąpiło podsumowanie i wręczenie wyróżnień i drobnych upominków od PSNW. Spotkanie przeprowadziła Paulina Ruta, jednocześnie dziękując za tak liczne przybycie wszystkim uczestnikom. 
 
- Szczególne podziękowania kieruję dla klubu Morświny ze Świnoujścia oraz Kurka Wodna z Międzyzdrojów, dzięki Wam to wydarzenie nabrało jeszcze większej mocy i wspaniałych, nieoczekiwanych kolorów! Dziękuję, że byliście z nami! - dodaje Ruta.
 

powrót...

WYDARZENIA PARTNERSKIE

WSPÓŁPRACA