Aktualności

23 mar 2018

Zakończyły się konsultacje społeczne dot. naszego wniosku o włączenie kwalifikacji "Prowadzenie zajęć z nordic walkingu" w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Następnym krokiem w procedurze włączenia tej ważnej kwalifikacji do ZSK jest ustosunkowanie się wnioskodawcy - czyli Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - do ewentualnych uwag dot. wniosku, które wpłynęły w odpowiednim terminie do MSiT w ramach konsultacji społecznych.

-"Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z przeprowadzonych konsultacji społecznych. Cieszymy się, że to właśnie Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking jako pierwsza organizacja w Polsce postanowiła podjąć się tego zadania i rozpocząć intensywne prace nad tą kwalifikacją. Kwalifikacja jest bez wątpienia bardzo potrzebna na polskim rynku, bo nordic walking bardzo prężnie się rozwija. Proces profesjonalnej walidacji w tym obszarze pozwoli m.in. na stworzenie ogólnopolskiej bazy prawidłowo wyszkolonych instruktorów nordic walking." - informuje uśmiechnięta Paulina Ruta, która intensywnie pracuje w specjalnie powołanym przez PSNW zespole ds. PRK przy kwalifikacji PSNW "Prowadzenie zajęć z nordic walkingu". Zespół to doświadczeni i wykwalifikowani przedstawiciele środowisk akademickich (głównie doktorzy z AWF w Polsce) z ogromnym doświadczeniem w branży nordic walking, których zadaniem jest przede wszystkim merytoryczne przygotowanie wniosku) oraz przedstawiciele z Instytutu Badań Edukacyjnych (podlegający bezposrednio pod Ministerstwo Edukacji Narodowej), którzy od samego początku czuwają nad metodologią procesu pisania wyżej wymienionego wniosku. 


powrót...

WYDARZENIA PARTNERSKIE

WSPÓŁPRACA