POLSKIE STOWARZYSZENIE NORDIC WALKING JEST CZŁONKIEM POLSKIEGO ZWIĄZKU
LEKKIEJ ATLETYKI ORAZ CZŁONKIEM KRAJOWEJ FEDERACJI NORDIC WALKING

Aktualności

20 lis 2017

Za nami aktywny weekend na Dolnym Śląsku!

Sobota to rodzinny "Jesienny rajd nordic walking z Drapikami" na 10 km trasie, w Legnicy, czyli rekreacyjny marsz nordic walking ze zwiedzaniem najciekawszych zakątków miasta, z opowieściami mieszkańców na temat jego historii, odwiedzinami schroniska dla bezdomnych zwierząt. W rajdzie, wśród uczestników, znaleźli się m.in. przedstawiciele i wychowankowie z Domu Dziecka w Golance k. Legnicy, którzy przygotowali dla Uczestników marszu specjalne, własnoręcznie wykonane nagrody. Niedzielny "Jesienny AQUA rajd nordic walking" to z kolei trening wyrzymałościowy na trasie 20 km (Złotoryja-Krotoszyce-Złotoryja), z przerwą w "Pałacu Krotoszyce" na strefę SPA (basen, jaccuzi, sauna). Obydwa rajdy zostały zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom za wsparcie naszych wydarzeń. Wśród sponsorów znaleźli się m.in. "Cukiernia Zielińscy" z Legnicy, "Decathlon Legnica", "Regatta Polska" z programem Rusz się, "Pałac Krotoszyce". 
- "Pomysł na aktywny weekend na Dolnym Śląsku powstał spontanicznie. Szukaliśmy wraz z instruktorami PSNW pomysłu na zdrowy weekend, tak, by z oferty mogły skorzystać całe rodziny, ale także chcieliśmy zorganizować coś, czego jeszcze w naszym "nordicowym światku" nie było. Udało się, każdy w ten weekend znalazł coś dla siebie. Sobota to rodzinna atmosfera, marsz dla każdego, natomiast niedziela, zdecydowanie bardziej wymagająca - wytrzymałościowy trening przy trudnych warunkach atmosferycznych dla zaawansowanych Uczestników" - wspomina Paulina Ruta, trener i prezes PSNW.
- "Kochamy nasze miasto, Legnica jest magiczna, szczególnie jesienią, a dzięki wspaniałym opowieściom mieszkańców-Pasjonatów podczas rajdu, mogliśmy dowiedzieć się o jej ciekawej i nieznanej dotąd historii..." - dodaje Marek Drapikowski, instruktor i sędzia PSNW.
Dziękujemy Uczestnikom za liczne przybycie - zapraszamy już 16.12.17 r. do Złotoryi, do udziału w wielkiej Rewolucji Nordic Walking - krok drugi! (m.in. Mistrzostwa Polski w Nordic Walking PZLA, Zimowy Rajd Nordic Walking, Gala Mistrzów... - www.mpnw.pl) i już dziś zapraszamy na "jesienną powtórkę" na Dolny Śląsk za rok!"
 

powrót...

WYDARZENIA PARTNERSKIE

WSPÓŁPRACA