Aktualności

26 lis 2018

Zimowe Wulkany 2018 już w sobotę 1 grudnia 2018!

Uczestnicy mają do wyboru 3 trasy: ok. 20 km, ok. 10 km (Średnie Przejście) i ok. 3 km (Małe Przejście). Trasy są dobrane tak, by pokazać jak najwięcej walorów krajoznawczych w Złotoryi i okolicy - przede wszystkim wygasłe wulkany i charakterystyczne ukształtowanie terenu.
-"To wyjątkowe wydarzenie - nie ma u nas rywalizacji "na czas" - wszyscy uczestnicy poruszają się razem, w jednej grupie. Marsze prowadzą wykwalifikowani instruktorzy i sędziowie z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking" - informuje Paulina Ruta, prezes PSNW.
-"Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski. Udział zapowiedziało już ponad 220 uczestników z całego kraju!" - dodaje Beata Drapikowska, instruktorka PSNW, która prowadzi uczestników na trasie 10 km.
Od rana odbędą się starty uczestników na 3 trasach, wszystkie trasy startują o innej godzinie i wszystkie 3 trasy są inne (odsyłamy do REGULAMINÓW i PROGRAMU MINUTOWEGO na oficjalnej stronie Wulkanów). Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymają ciepły posiłek, ponadto medal "Finishera", który zostanie im uroczyście wręczony na scenie w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji przez Gości Honorowych. Po wręczeniu medali i wyróżnień nastąpi premiera cyklu filmów na dużym ekranie (sala kinowa) autorstwa i w reżyserii PSNW pt. "Polska Chodzi". Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. To 5 krótkich odcinków, gdzie w głównych rolach zobaczycie naszych uczestników, ale także instruktorów i trenerów, Pasjonatów, którzy opowiadają o rewolucyjnej mocy nordic walking oraz o roli nordic walking w ich życiu. Na koniec części teoretycznej nastąpi krótka dyskusja na temat rozwoju nordic walking w Polsce w roku 2019 oraz wyznaczenie kierunku rozwoju dla nordic walking.
-"Wszystkie miejsca na trasę 20 km i 3 km rozeszły się w ciągu 2 dni. Zostało trochę miejsc na trasę 10 km... - serdecznie zapraszamy, bo naprawdę warto!" - puentuje Marek Drapikowski, instruktor i sędzia PSNW.
-"Przypomnijmy, że Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking 3 lata temu zapoczątkowało wielką "rewolucję nordic walking" - czyli innowacyjne,  rekreacyjne i turystyczne, podejście do nordic walking - przede wszystkim: bez rywalizacji "na czas" - dlatego pierwszy raz w tym roku nie odbyły się Mistrzostwa Polski organizowane przez PSNW cyklicznie od 8 lat! - to bardzo pewny i konkretny krok w stronę: przyjemnej rekreacji, turystyki aktywnej, integracji, ale przede wszystkim: zdrowia. To potwierdzenie naszego wspólnego motta, że "nordic walking to coś więcej...". W jednym z naszych wydarzeń rekreacyjnych w tym roku, w ramach projektu pn. "4 Strony Nordic Walking" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, udział wzięło jednorazowo ponad 600 uczestników! Tłumy podczas naszych zajęć nordic walking na polskich plażach w najwyższym sezonie wakacyjnym w strefie nordic walking, niesłabnące zainteresowanie nordic walking w polskich górach, podczas naszych nocnych, zimowych wypraw i biwaków... Zdrowotne kąpiele śnieżne i zimowe kąpiele w górskich wodospadach, połączone z nordic walking, do których przekonuje się coraz więcej osób! To świadczy o tym, że idziemy w bardzo dobrą stronę i stawiamy kolejny, pewny krok do rekreacji, integracji, turystyki i zdrowia" - dodaje uśmiechnięta Ruta.
 
Przypomnijmy jeszcze, że 9 edycja letnich wulkanów odbędzie się na przełomie maja/czerwca 2019. Planujemy kilka tras o różnych długościach (także nocno-dzienną). Zapisy ruszą 1 marca 2019. 
 
Informacje szczegółowe, regulamin, zapisy: www.wulkany.com.pl (zakładka ZIMOWE WULKANY 2018)
 
Projekt jest współfinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego. Partnerem organizacyjnym jest Miasto Złotoryja z jednostkami podległymi. Identyfikatory dla wszystkich uczestników funduje firma Cartpoland - Polski Producent Kart Plastikowych.
 
Strona organizatora - Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - członka Polskiego Związku Lekkiej Atletyki: www.psnw.pl
 
 

powrót...

WYDARZENIA PARTNERSKIE

WSPÓŁPRACA