Aktualności

06 sie 2017

Nordic Walking siódmy raz na 23. Przystanku Woodstock! Integracja i nauka - dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział!

Na mecie marszu na wszystkich Uczestników czekały okolicznościowe nagrody od Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Aktywne warsztaty nordic walking zostały przeprowadzone w ramach projektu pn. "Z kijami przez Polskę".

- "Przystanek Woodstock" to dla nas wyjątkowe wydarzenie - dlatego jesteśmy tutaj siódmy raz, przede wszystkim dzięki współpracy z Polish Outdoor Group - organizatora Himalayan Camp. Nie jesteśmy związani z żadną partią polityczną, trzymamy się bardzo daleko od polityki. Ale działamy tutaj przede wszystkim: z ludźmi i dla ludzi - promujemy prawidłową technikę nordic walking wśród Uczestników Woodstocku. Wielu z nich nigdy nie miało w rękach profesjonalnych kijów do nordic walking. Przychodzą do nas całe rodziny z dziećmi! Przychodzi bardzo dużo młodych ludzi. Oni chcą poznać nordic walking! A tutaj mają doskonałą okazję, by zrobić swój pierwszy, prawidłowy krok." - wspomina Paulina Ruta, prezes i trener PSNW, obecna na tegorocznym Przystanku Woodstock.

- "Nasz wspólny marsz nordic walking "do sceny głównej" cieszy się sporą popularnością. Najważniejsze jest to, że organizujemy go bezpiecznie w pełnej zgodzie. Nie ma elementu rywalizacji "na czas". Bardziej niż na rywalizacji "kto pierwszy", zależy nam na integracji i prawidłowej technice. Woodstock to także doskonała okazja do obserwacji naszego społeczeństwa - przybywa tutaj corocznie kilkaset tysięcy Uczestników  z całej Polski i każdy z nich jest inny, kolorowy, wyjątkowy!" - dodaje Marek Drapikowski, instruktor z PSNW.

- "Woodstock to dla nas przede wszystkim integracja i dobra energia. Jesteśmy tutaj z PSNW od 7 lat, wielu Uczestników właśnie tutaj rozpoczęło swoją wielką przygodę z prawidłową techniką nordic walking. To nas cieszy, bo to jest nasz cel. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym wielkim, wspólnym i pozytywnym wydarzeniu" - dodaje Beata Drapikowska, instruktorka PSNW z Legnicy.

 


powrót...

WYDARZENIA PARTNERSKIE

WSPÓŁPRACA